30.11. a 1.12.2013 Duo Nitradog

V sobotu jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy v Nitře. Po dlouhé cestě se Rasty krásně předvedl, oslnil pana rozhodčího Matyáše svou krásnou hlavou a získal ocenění V1, CAC, CACIB a nakonec i BOB. Máme z něho velikou radost.
V neděli jsme absolvovali poslední letošní výstavu. Rasty byl maličko nervozní, protože se na něj při nástupu do kruhu ošklivě obořil jeho konkurent a bylo po soustředění. Nicméně i tak jsme vybojovali druhé místo, res. CAC a res. CACIB. Už se těšíme na další výstavy v novém roce.

29.11.2013

Dnes byl velký den. Narozeniny celého vrhu "B" Shining Sirius. Narozeniny jsme oslavili s Rastym společně s jeho maminkou Tess a sestřičkou Buddul, poloviční sestrou Aine a Damianem - v rozumném odstupu, u naší chovatelky Jitky Cetlové. Poskytla nám azyl před cestou na sobotní a nedělní výstavu do Nitry a v neděli i super rychlý převoz přes Brno, abychom stihli vlak. Moc děkujeme za azyl, dárečky a pomoc.

2. a 3.11.2013

V sobotu ráno jsme s Rastym vyrazili spolu s kamarádkou a bernským salašnickým pejskem dobýt Prahu. Výlet se nám zadařil a Praha byla naše. Rasty zabojoval v sobotu sám se sebou a dle předpokladů obdržel od p. rozhodčího Milana Krinkeho standardní posudek a V1, CAC.

V neděli jsme v menší konkurenci, ale stejně dlouhém soutěžním dni, vybojovali ohodnocení V1, CAC - rozhodčí p. Zaur Agabeyli. BOB získal kamarád Blečík, takže k němu směřuje upřímná gratulace.

 

 

 

27.10.2013 Danube Duo CACIB Bratislava

V neděli ráno jsme vyrazili s Rastym poprvé sami dva na výstavu do Bratislavy. Rasty se nezalekl zahraniční konkurence ani rozhodčí a vesele naklusal po dlouhém čekání do kruhu. Předvedl se hezky, paní rozhodčí se líbil figurou, ale bohužel se jí nelíbil mávající veselý ocásek, takže nás vyřadila z boje o BOB. Nicméně jsme získali ocenění V1, CAC a res. CACIB, což na první zahraniční výstavě není vůbec špatné. 

 

Výcvikový tábor Svojanov - srpen 2013

V zápalu pracovní aktivity a výstavního a tréninkového září jsme úplně zapomněli na reportáž z tábora ve Svojanově. V srpnu jsme se s Rastym na týden nastěhovali do psího tábora ve Svojanově. Spolu s námi dalších cca 90 pejsků. Byli jsme ubytování s puntíkovanou kamarádkou Shivou. 

Na táboře jsme se přihlásili na začátečnické agility, poslušnost a vystavování. Agility bylo moc fajn. Rastymu se moc líbilo. Cvičitelka Iva byla na nás všechny moc milá a neuvěřitelně trpělivá. Na konec tábora nás jemně donutila přihlásit se do závěrečného závodu. Mezi začátečníky na kraťoučké trati skončil Rasty druhý mezi pejsky malých plemen. Jen trochu rychleji rozhýbat tělo a mohlo to být lepší. V poslušnosti jsme potrénovali ve velké skupině psů a celkem se nám dařilo. Při vystavování s Libuškou Brychtovou jsme se také dozvěděli hodně zajímavých věcí a dostalo se nám pár praktických rad a jednoduchých fíglů, které vás ani nenapadnou a přitom stoprocentně fungují. Fotky z tábora jsou na Rajčeti zde vava1969.rajce.idnes.cz/Svojanov_pro_vsechny/ Pokud nám časové podmínky příští prázdniny dovolí, rádi se zúčastníme znovu a setkáme se s novými přáteli.

 

 

20.-21.9. Pasení v Hamiltonech

V pátek 20.9. jsme vyrazili směr Hamiltony na trénink a zkoušky ZVOP. Rasty byl z oveček dost překvapený, nicméně se jich nezalekl. Třikrát jsme si potrénovali v košáru a v sobotu na samotné zkoušky. Ty se nám bohužel nepodařilo složit s tím, že Rasty na ovečky sice štěká, prohání je, ale spíš zatím pro to, aby se mi zavděčil, než že by věděl, co s nimi vlastně dělat. Bude muset sehnat ovečky a trošku trénovat. Na jaře se pokusíme o zkoušky znovu. Sešli jsme se s množstvím cardiganů a s Rastyho rodinou a tady je pár fotek.

 

7.9. Moravskoslezská národní výstava psů Brno

Dnes jsme se vypravili tradičně do našeho oblíbeného Brna, ale netradičně vlakem a dokonce šalinou! Dorazili jsme na BVV ve zdraví a dobré náladě. Poprvé se zúčastnil takové akce náš mladší syn jako pomocník. Rasty se předvedl asi naposled v mezitřídě slovenské rozhodčí Angele Kováčové. Rasty se předvedl nad očekávání dobře, dvakrát si nechal prohlédnout zuby (jako perličky podle paní rozhodčí), dokonce i v pohybu vypadal veseleji než v Mladé Boleslavi, kde se tvářil jako před popravou. Paní rozhodčí Rastyho označila za výrazného samce a udělila mu známku V1 a CAC.

 

25.8. Klubová výstava Mladá Boleslav

V neděli jsme pokračovali ve výstavním klání v Mladé Boleslavi na klubové výstavě. Rasty se předvedl hezky, přesto to panu rozhodčímu H.U.Haberlimu ze Švýcarska nestačilo a spolu se svým spolusoutěžícím získali oba ocenění VD. Posudek od p. rozhodčího je velmi, velmi dobrý a už se těšíme na příští výstavu v září v Brně.

24.8. Národní výstava Mladá Boleslav

24. srpna jsme se zúčastnili Národní výstavy v Mladé Boleslavi. Rasty se pěkně předvedl, pan rozhodčí Milan Krinke ho celkově pochválil jako statného samce :) a vytkl mu to, co pokaždé, takže žádné velké překvapení, ale přesto Rasty získal ocenění V1 a svůj druhý CAC.

 

 

Krajská výstava o Zemskou korunu Lanškroun

V neděli 9. června jsme vyrazili přes kopec na krajskou výstavu do Lanškrouna. Spíš jen tak pro zábavu blízko domova. V kruhu jsme byli 80. v pořadí a posuzoval pan rozhodčí Tibor Havelka (SK) a posuzoval přísně, nešetřil VD. Po vyslechnutí cca 30 posudků jsem měla chuť zbaběle utéct. Nicméně jsme vytrvali a Rasty se předvedl nad očekávání dobře. Pěkně běžel, trpělivě stál v postoji. Panu rozhodčímu se velmi líbil, chválil vysportovanou figuru, pěkný pohyb a předvedení v pohybu (což mě potěšilo v tom smyslu, že jsem to Rastymu nezkazila), takže dostal známku výborná 1, vítěz třídy a krajský vítěz.

 

 

Světová výstava Budapešť

V květnu se naše sestřička Buddug Mawr Shining Sirius zúčastnila Světové výstavy 2013 v Budapešti. V meziřídě se umístila na prvním místě, získala ohodnocení výborná 1, CAC. My jsme si tam zatím netroufli, ale Budulce gratulujeme.

 

 

Pár nových jarních fotek

  

 

 

Speciální klubová výstava Křivonoska 2013

 

 

V sobotu 20.4. jsme se zúčastnili speciální klubové výstavy v ATC Křivonoska. Rasty získal svůj první CAC a třetí místo s chovatelskou skupinou.

Fotky na Rajčeti vava1969.rajce.idnes.cz/Krivonoska_2013

CRUFTS 2013

Se zpožděním přidáváme fotky z úspěšné účasti na Cruftś 2013 naší maminky Fest Delicja a sestřičky Buddug Mawr. Maminka Tess získala krásné čtvrté místo ve třídě veteránů a Buddug Mawr skočnila třetí mezi mladými. 

 

 

Novinky 2013

A jedna z velikonočního rána

Cvičák 30.3.2013

Bonitace 23.3.2013

Dnes jsme se s Rastym zúčastnili bonitace a prošel jí bez ztráty kytičky s bonitačním kódem VI 4 A E1 M4.

Klíč ke kódu na klubových stránkách www.corgiklub.cz/chov/bonitace/235-klic-k-bonitacnimu-kodu-wcc

 

 

Vycházka o víkendu

 

 

 

Ještě návrat k Rastyho fantastickému úspěchu na DUOCACIB v Brně.

 

 

 

Víkendové vycházky

Pár fotek z vycházek na sněhu.

 

 

 

DUOCACIB BRNO 2.2. A 3.2.

V sobotu ráno jsme vyrazili jako obvykle do Brna pokusit se získat třetí CAJC, aby z Rastyho byl šampion. S mírnými obavami ve schopnosti a dobré nervy paničky jsme očekávali soupeře. Rasty se předvedl úžasně, švédskému rozhodčímu A. Cronanderovi se velmi líbil - několikrát nám opakoval nice, very nice - takže to jsme i s naší omezenou angličtinou pochopili. Rasty v sobotu získal CAJC, BOJ a neuvěřitelný BOB, kdy porazil interšampionku z Ruska.     

Moc děkuji p. Slabému za tyto krásné fotky.

 

3.2.

V neděli jsme se jeli zúčastnit už jen pro účast a zábavu, protože cíl byl splněn v sobotu. Rasty se p. rozhodčí Ridarčikové opět moc líbil a získal další BOJ.

Přes mírný odpor páníčka jsme zůstali na závěrečné soutěže a zúčastnili jsme se výběru vítěze skupiny. Po neuvěřitelných nervech pro mě a únavě pro Rastyho pan rozhodčí vybral tři pejsky do užšího výběru a nás mezi nimi. Už to byl velký úspěch dle různých ohlasů od diváků. A když nám p. rozhodčí podával kokardu a pochopila jsem, že jsme zvítězili nad všemi ovčáky, nemohla jsem tomu věřit. Rasty se ovšem na růžovém koberci předváděl moc hezky.

Byl malinko slyšet údiv, co že to za psa vyhrálo, ale nám to určitě nevadí, ať se diváci diví, od toho tam jsou :)

 

Národní Hanácká výstava v Brně 2013

 Dnes jsme se zúčastnili naší čtvrté výstavy. Rasty se snažil a získali jsme 2. CAJC.