6.12.2014 NV Swiebodzice (PL)

V mikulášskou sobotu jsme s Rastym vyjeli do Polska pokusit se získat poslední CWC nutný k dosažení polského šampionátu.  Rozhodčí Andrzej Kazmierski ohodnotil Rastyho V1, CWC, Winner a BOB. V závěrečkách jsem dostali krásnou kokardu a z Rastyho je nový polský šampion.

30.11.2014 IDS Nitra (SK)

V sobotu 29.11.2014 Rasty a jeho sourozenci dovršili třetí rok života. Rasty spolu s Buddug Mawr a maminkou Tess oslavili narozeniny v jejich rodném domě v Bratčicích.

V neděli jsme jeli soutěžit do Nitry na  DUO NITRADOG 2014. Rasty ve třídě šampionů získal V1, CAC, CACIB a BOS. Rozhodčí paní Sviatlana Radziuk (BY) byla moc sympatická a v dobré náladě. Získáním tohoto CACIBu Rasty dokončil sbírku vítězství nutných k získání titulu Interšampion. Je to šikovný pejsek a jsem ráda, že mu to moc nekazím.

 

25.10. Dolní Kounice

V pátek 24.10. jsme byli s Rastym, Budul a Aine trénovat pasení oveček v Dolních Kounicích. Ovečky byly klidné a Rasty na první pokus dost divoký. V dalších pokusech už to nebylo ideální, nicméně trénink svůj účel splnil.

V sobotu 25.10. jsme se zúčastnili zkoušek ovčáckých psů a Rasty u oveček nezklamal. Ovečky byly dnes rychlejší a Rasty měl co dělat, aby jim stačil. Po pátečním tréninku byl přeci jenom v lepší formě než vloni na zkouškách a rozhodčí Zuzka Černá usoudila, že Rasty splnil podmínky pro složení zkoušek ZVOP.

23.10. Brno European dog show

Ve středu 22.10. jsem s Rastym vyjeli na první samostatnou jízdu autem do Brna. Ve čtvrtek jsme spolu s Borsem a Buddug Mawr vyrazili na Evropskou výstavu psů  v Brně. Rasty se umístil ve třídě otevřené na třetím místě s hodnocením výborný, rozhodčí Ing. Ivana Síbrtová. Druzí dva sourozenci se umístili na místě čtvrtém a pátem. Rasty byl tak nejúspěšnější z týmu Shining Sirius. Třetí místo není výhra, přesto jsme byli nad očekávání spokojeni. Tímto děkujeme Jitce Cetlové za poskytnutí přístřeší, pohostinnost a dopravu.

Klubová výstava Slavkov

24.8. jsme se vypravili na klubovou výstavu do Slavkova. Opět s námi jela Natálka, která se připravovala na soutěž Dítě a pes. Ve třídě šampionů se Rasty umístil na pátém místě s posudkem Velmi dobrý od pana rozhodčího Petera Cliftona (Anglie, CHS Joseter) za svými bratry Borsem a Torem. Výsledek byl dle očekávání a posudek byl velmi dobrý. V soutěži Dítě a pes byli odměněni všichni zúčastnění, takže spokojenost zavládla na všech stranách. Setkali jsme se s mnoha přáteli, novými kouzelnými přírůstky do rodinných smeček :) a s nádherným Rastyho synovcem, který vypadá jako by babičce z oka vypadl.

Srpen

Jedna srpnová novinka mimovýstavní.

13.7. Oberwart (AT)

V červenci jsme vyrazili na druhý pokus do Rakouska. Paní rozhodčí Erika Homonnai byla chápavá k mé mizerné angličtině a přesto, že jsem evidentně s Rastym prováděla něco jiného než ona chtěla, jsme získali tituly V1, CAC, CACIB a BOB.

 

8.6. Lanškroun

8. června jsme se s Rastym opět vydali do blízkého Lanškrouna. Tentokrát s námi vyrazila neteř Natálka, která se měla s Rastym předvést v juniorhandlingu. Rasty byl šikovný, panu rozhodčímu se líbil a získali jsme tituly Vítěz třídy, Krajský vítěz stejně jako vloni. S Natálkou se Rasty předvedl celkem hezky. Nezískali sice umístění, ale na první pokus to nebylo špatné.

 

 

25.5. Swiebodzice (PL)

Tentokrát v neděli jsme se rozhodli zkusit štěstí opět v Polsku. Spolu s kamarádkou a její papillonkou jsme se zúčastnili národní výstavy ve Walbrzychu - Swiebodzice. Rasty ve třídě šampionů získal V1, CAC. 

10.-11.5. Timisoara (Rumunsko)

V druhém květnovém víkendu jsme se s Rastym a plným autem paniček a psů vypravili na dalekou cestu do Rumunska na mezinárodní výstavu. Po dlouhé a únavné cestě se Rastymu podařilo získat tituly CAC, CACIB i BOB ve třídě šampionů a tím splnit podmínky pro udělení rumunského šampionátu krásy. Stejně tak se dařilo i ostatním spolucestujícím pejskům. Domů jsme po únavném a teplém víkendu vezli pět psů a šest šampionátů :) takže výlet se považuje za více než stoprocentně úspěšný. Zároveň jsme tvořili 80% Čechů zúčastněných na výstavě, takže reprezentace Čech byla opravdu skvělá. V sobotu posuzoval rozhodčí Petru Muntean (RO) a v neděli p. Sandor Szabó (HU), který ukázal jak znalost plemene, trpělivost při předvádění a také pochopení pro mou skromnou angličtinu, nicméně jsme se domluvili a patří mu můj dík za pěkný posudek a ukázkové chování rozhodčího.
 

26.4. IDS Opole - PL

V sobotu 26.4. jsme s kamarádkou a jejím pembrokem a s její kamarádkou a bernským honičem všichni vyrazili do polského Opole na mezinárodní výstavu.
Nejúspěšnější byla naše lovecká kamarádka, která získala BOB. Rasty se snažil a v otevřené třídě získal V1, CAC a nakonec res. CACIB. Výlet se nám vydařil a cestou jsme se zastavili u Otmuchovských jezer, kde bylo moc hezky.
 

19.4. Dětřichov - krajská výstava

V sobotu 19. dubna jsme s kamarádkou a dvěmi pembroky vyrazily "přes kopec" na krajskou výstavu do Dětřichova u Svitav. Výstava nás překvapila jak počtem vystavujících, tak přátelskou atmosférou a ochotou organizátorů. V našem kruhu rozhodovala p. Libuše Ubrová, CZ. Paní rozhodčí byla poměrně přísná, někteří pejsci obdrželi v hodnocení pouze pořadí. Rasty se jí ovšem zalíbil na první pohled. Pochválila jeho netopýří usi, oko k barvě srsti a výbornou hruď. Udělila mu pořadí V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a Vítěz Dětřichova a odvezli jsme si úžasné velké a krásné poháry s diplomem. Příští rok se sem určitě vrátíme. 
 
 

12.4. Ostrava CZ

V sobotu jsme vyrazili na Národní výstavu psů v Ostravě. rozhodčí byla pí Božena Ovesná, CZ. Rasty se tentokrát moc nesnažil, měl plnou hlavu háravých fen v okolí kruhu, takže výstavní den byl pro nás opravdu velmi, velmi dlouhý. Naštěstí se mi v kruhu podařilo Rastyho trochu zkrotit a alespoň jsme v klidu proběhli kolečko. Paní rozhodčí nám udělila CAC, CAC ČMKU, Národního vítěze a tímto posledním CACem Rasty splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion. CAC byl tentokrát získaný mojí silou vůle a před Rastym klobouk dolů za to, že to zvládl tak jak to zvládl. Kdo to viděl, ví o čem je řeč. 
 
 
 

29.-30.3.2014 Nitra SK

V sobotu a v neděli jsme se s Rastym zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v Nitře. V sobotu se Rasty opravdu snažil, pan rozhodčí Milan Krinke ho označil za reprezentativního jedince své rasy a velmi dobře předvádivého psa, čímž nás opravdu potěšil. Rasty získal ocenění CAC, CACIB, BOB.
V neděli už Rasty naběhl s horší náladou, nicméně se také předvedl velmi hezky a od rozhodčího Zaur Agabeyliho opět získal CAC, CACIB a BOB, čímž splnil podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy. Titul získal během tří výstavních víkendů od listopadu do března.
 
 
 

9.3. Graz (Rakousko)

V neděli ráno jsme vyrazili s početným zastoupením CHS Shining Sirius do rakouského Grazu dobýt první místa. Naše první zahraniční výstava (pokud pominu Slovensko) se Rastymu opravdu nečekaně vydařila. Ve třídě otevřené porazil rakouského soupeře a získal V1 a CACA. Bors Shining Sirius získal ve třídě šampionů také V1, CACA a Rasty ho v souboji o CACIB o prsa porazil. Aine Shining sirius (starší sestra) získala ve třídě otevřené V1, CACA a res. CACIB. Buddug Mawr Shining Sirius ve třídě šampionů také V1, CACA a CACIB. V sestro - bratro vražedném souboji zvítězil tentokrát Rasty a získal BOB a Buddug Mawr obdržela krásnou kokardu za BOS (nejlepší opačného pohlaví). Celkově hodnotíme výstavu jako velmi úspěšnou pro "stáj" Shining Sirius - naši domovskou CHS a osobně pro Rastyho je to opravdu velký úspěch.
 
 

5.1. Brno

Dneškem jsme zahájili letošní výstavní sezónu a Rasty ve třídě otevřené získal ocenění "výborný 1". Bohužel titul CAC chybějící do českého šampionátu mu o kousek unikl. Budeme se snažit příště.